7. kör
This House supports sovereign debt default as a legitimate economic strategy. (Opposition, Anglia ellen)
Mint az a bejegyzésből csöppet kitűnhetett, tegnapelőtt erőteljesen felhype-oltuk magunkat az Anglia elleni vitára, ami a motion századszori átnézésénél kezdődött, de része volt a kifinomult stalkolás is, a csúcspontját pedig Miki britzászlós zoknija képezte. Mentségünkre szóljon, hogy Anglia az előzetes Team Rankingen a 2. helyet foglalta el Ausztrália mögött (míg mi az 50.-et), illetve hogy a verseny egyik legnehezebb témájáról kellett velük vitáznunk (a lényege az, hogy támogatandó megoldásnak tartjuk-e az önkényes államcsődöt). A befektetett munkának, adrenalinnak és trollkodásnak azonban végül meg is lett az eredménye: egy nagyon szoros vitán kaptunk ki, amelyben végig tartottuk a tempót és versenyben voltunk, ez Anglia ellen pedig több mint nagyszerű teljesítmény. Balázs beszámolója szerint, aki coachként a csapat minden vitáját végigülte, mindenki itt nyújtotta a legjobb teljesítményét a tournamenten (talk about formaidőzítés!). Úgyhogy maximálisan elégedettek voltunk, és a tetejébe még nagyon élveztük is. A nap fénypontjának azért mégis az minősül, amikor a vita után az angolok megkérték Mikit, hogy húzza fel a nadrágját és mutassa csak azt a zoknit, majd miután közölték, hogy ők ezt föl nem vennék, fotók mindenesetre készültek.
A magyar csapat vita után, a bírói értékelést hallgatva
Round 8 Impromtu: This House would require university students to work in their country for a number of years after graduation. (Proposition, Nigéria ellen)
A második - egyben a versenyen utolsó - vitánkat a nemrég megérkezett Nigériával vívtuk. Az angliaival szemben ez nagyon csúnya vita volt: nem sikerült tisztázni a definíciókat, és a csapatok tulajdonképpen elérveltek egymás mellett. Ráadásul hiába anyanyelve a nigériaiaknak az angol, sokszor úgy tűnt, mintha nem is egy nyelvet beszélnénk a vita alatt, annyira erős akcentusuk volt, ami meg a megértést tette nagy kihívássá. De a végén az értékelésnél, noha az "engagement" (azaz az egymás érvrendszerével való foglalkozás) gyakorlatilag nemlétező szinten volt, mégiscsak nekünk volt tisztább az érvrendszerünk, úgyhogy a győzelmet mi kaptuk.Mindez azt jelenti, hogy a versenyt 2 győzelemmel és 5 ballottel (azaz bírói szavazattal) zártuk, ami legelső részvételnek abszolút nagyszerű, sőt. A rangsoron a 40. helyre ugorva immár 10 országot is megelőzünk az eredményeink alapján. Ez már most van olyan jó eredmény, mint amit anno a 2005-2006-os, számunkra ismeretlen magyar csapat csak másodszorra tudott elérni, és ha emellé a következő években sikerül összegyűjteni még egy-két plusz győzelmet, máris az erős középmezőnyben lehetünk, aztán meg akár feljebb is. Főleg úgy, hogy már most sokkal-sokkal több tapasztalatunk van, mint a verseny előtt, és még csak nincs is vége a tournamentnek. A vacsoránál legutóbb már arról beszélgettünk, hogyan érdemes felkészülni és kiválogatni a csapatot. Úgyhogy Thaiföld 2014, jövünk! (Ugyanitt nagylelkű szponzorok jelentkezését szeretettel várjuk.)
A napot a break party zárta, ahol bejelentették a legjobb 16 csapatot, azaz a továbbjutókat. Az első helyen Új-Zéland jutott tovább, ami nem meglepetés, Szváziföld 2. helye ellenben nagyon meglepett mindenkit. A "nagyhatalmak" (Dél-Afrika, Ausztrália, Anglia stb.) mellé még Mexikó, Peru, Hollandia és az Egyesült Arab Emirátusok is befért, a tavalyi két döntős, Skócia és Wales azonban mindketten kiestek. A verseny rendkívüli színvonalát jelzi, hogy a továbbjutáshoz a 8-ból legalább 6 győzelmet kellett elérni, 5-tel már nem lehetett labdába rúgni.
Estére kirakták a továbbjutó judge-okat, azaz azokat a bírókat, akiket kiválasztottak, hogy az octofinalökben is judge-olhassanak. Lévén, hogy van 8 octofinal és 5-5 fős bírói panelek ó, ez a legjobb 40 bírót jelenti. Mi igazából végig sejtettük, hogy Eszter breakelni fog (azaz továbbjut), mert nagyon-nagyon pozitív visszajelzéseket kapott, és úgy tűnik, nagyon jó érzéke van arra, hogy objektívan döntsön a vitákról, illetve konstruktívan és építően értékelje a vitázók teljesítményét. Most azonban a sejtésünk végre hivatalosan is megerősítést nyert, úgyhogy Magyarország az első részvételén (jó, 2005 és 2006 után) lazán az egyik legjobb judge-ot adja a versenyhez.
Ki találja meg A Nevet? (A v sajnos betű nyolcadszorra sem sikerült.)
(Továbbá elnézést kérünk az ötcsillagos hotel nullacsillagos, akadozó wifijéért, ami nem
engedte, hogy reggel egy hamarabbi poszttal szórakoztassuk a nagyérdeműt.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése